טקסונומיה ארגונית המהפכה התעשייתית
של המידע

Taxonomy
taxonomy

המהפכה התעשייתית של המידע

כיום, המידע עשיר, רחב, מהיר ומגוון יותר מאי פעם. הנתונים מגיעים משלל ערוצים ומקורות – מערכות ארגוניות, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, מכשירים סלולריים, מצלמות אבטחה, חיישנים ועוד, המידע מתעדכן במהירות על בסיס יומי, מדי שעה ובזמן אמת, עשיר ומגוון וכולל מדיה עשירה, מסמכים עם טקסט חופשי או בפורמט קבוע. זמינות ומחירם הזול יחסי של אמצעי האחסון גורם לכך שנתונים נאגרים ללא מחיקה אולם כמויות הנתונים האדירות מציבות אתגר של ממש להנגשתם.

הטכנולוגיה הנדרשת כדי להתמודד עם כמויות גדולות מאי פעם של נתונים בפורמט קבוע או משתנה עם טקסט חופשי כבר עומדת בהישג ידם של ארגונים ועסקים אולם התפוצצות המידע הופכת את אחזור הנתונים לצורך קבלת החלטות למשימה מורכבת.

כדי לנצל את הנתונים לקבלת החלטות עסקיות או לספק את המידע הדרוש למשתמש במקום הנכון ובזמן הנכון יש צורך לארגן את המידע כך שיקל על המשתמשים לאתרו. שילוב שיטות שונות לארגון ואחזור המידע יסייעו לספק למשתמשים מתוך הארגון ומחוצה לו לקבל את המידע הדרוש להם בזמן ובמקום הנכון.

טקסונומיה ארגונית

לכל חברה וארגון יש שפה, מילון מונחים, מידע על מוצרים ושירותים שהארגון מספק. טקסונומיה היא תורת המיון למבנה היררכי של נושאים ומושגים השייכים כולם לתחום מסוים או לישות מסוימת. הטקסונומיה מאפשרת לסווג ולמיין נתונים
ופריטי ידע, ולהקל בכך על אחזור המידע.

קבוצת Signature-IT משלבת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, מומחיות בפיתוח טקסונומיה, הסבות וטיוב נתונים ואפיון צרכי המשתמשים. המתודולוגיה שפיתחנו מבוססת על ניסיוננו באפיון, הסבות וטיוב נתונים בהיקפים חסרי תקדים בפרויקטים בשוק הישראלי והבינלאומי.

  • סיווג פריטי המידע למשפחות ופיתוח היררכיית מידע הסיווג יגדיר את המבנה של עץ הניווט במידע כך שיאפשר גידול בעתיד
  • Data clustering
    קיבוץ המידע לאשכולות סידור משפחות פריטי המידע
    כך שיתאימו לצרכי הניווט והחיפוש
  • Meta data extraction
    חילוץ וארגון מאפיינים חילוץ וארגון כלל המידע הרלוונטי העשויים לשמש את המשתמשים על מנת לסנן ולאחזר את המידע בקלות וביעילות

מה אנחנו עושים